Ogrody zimowe

Ogród zimowy to wspaniały pomysł na zatrzymanie lata w Twoim domu. Zbudowany z aluminium i szkła tworzy egzotyczne miejsce, w którym, niezależnie od pogody możesz cieszyć się zielenią przez cały rok. Kiedy za oknem szaro i zimno nadchodzi czas na relaks w Twoim "wiecznie zielonym salonie". Różnorodność rozwiązań i konstrukcji pozwala na zaprojektowanie ogrodu zimowego według upodobań i marzeń. Rodzaj aranżacji zależy od koncepcji, powierzchni pomieszczenia, zainteresowań i potrzeb. Ogród zimowy tworzy dodatkowe pomieszczenie w Twoim domu a panujący w nim mikroklimat sprzyja relaksowi.

Ogród zimowy projektujemy zaczynając od wizyty w miejscu gdzie ów konstrukcja w przyszłości ma powstać, wykonujemy pomiary, robimy zdjęcia, aby później przedstawić Państwu wizualizację zaproponowanego ogrodu.

Po akceptacji wykonujemy dokumentację warsztatową, projekt wykonawczy z wszystkimi obliczeniami statycznymi konstrukcji i przystępujemy do realizacji. Czas wykonania kompletnego ogrodu zimowego zależy oczywiście od jego gabarytów, kształtu czy nawet rodzaju zastosowanego szkła – średnio to ok. 4-6 tygodni.

Ogród zimowy szkic

ogród zimowy produkcja

ogrody zimowe

ogród zimowy bytom

Korzyści

  • Nasz system ogrodów zimowych oparty jest na konstrukcji z profili aluminiowych izolowanych termicznie (z przekładką termiczną), indywidualnie statycznie i wytrzymałościowo obliczone przez uprawnionego projektanta specjalnie dla Państwa potrzeb.
  • Hartowane i laminowane szkło na dachu ogrodu zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, nie ma obaw nawet przy poruszaniu się po dachu kiedy chcemy go odświeżyć, umyć.
  • Ściany ogrodu wykonane są z profili „ciepłych” – izolowanych termicznie, tak aby maksymalnie zapewnić Państwu komfort w zimowe dni. To wspólnie ustalamy gdzie mają powstać drzwi do Waszego ogrodu, czy mają być rozsuwane i czy okno ma się otwierać np. siłownikiem bo nie przewidujecie biegać po ogrodzie z drabiną przy każdej próbie otwarcia okna do wywietrzenia.
  • Nasze profile malowane są na dowolny kolor z palety RAL, czyli praktycznie na dowolny wymyślony przez Państwa kolor. Malowanie proszkowe zapewnia użytkowanie konstrukcji na lata, a niezmienność koloru czy trudno-ścieralność umożliwia mycie bez obaw nawet pod ciśnieniem.